O Sarbinowie

Sarbinowo to wieś w północno-zachodniej Polsce, w powiecie koszalińskim, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno. Leży około 17 km na północny zachód od Koszalina i 130 km na północny wschód od Szczecina. Przed 1637 teren był częścią Księstwa Pomorskiego.

Sarbinowo to nie tylko wypoczynek na plaży. Chętnie wybierają się tutaj także miłośnicy przyrody oraz pieszych i rowerowych wędrówek. Mnogość atrakcyjnych ścieżek turystycznych sprawia, że każdego dnia można przeżyć niezwykłą przygodę. Wieś i jej najbliższe okolice to także interesujące miejsce dla miłośników historii regionu. Znajduje się tutaj wiele interesujących obiektów o konstrukcji szachulcowej, a także domy o zabudowie wąskofrontowej. Będąc w Sarbinowie, warto także zwiedzić pobliskie latarnie morskie.

W miejscowości znajduje się kościół wzniesiony w 1856 z wysoką wieżą zbudowaną na planie ośmiokąta, posiadający witraże w ostrołukowych oknach. Na ścianach znajdują się stacje Drogi Krzyżowej namalowane przez Jerzego Nowosielskiego. W Sarbinowie znajduje się także zabytkowa chałupa z 1804. Ma ona ściany konstrukcji szachulcowej z drewna dębowego i kryty trzciną dach. Stanowi ona przykład chałupy rybackiej zwanej wąskofrontową.

Wczasy w Sarbinowie – poznaj miasto!

Apartamenty

Sarbinowo

ul. Nadmorska 91
tel. 791 093 876
Domki

Sarbinowo

ul. Spokojna 4
tel. 791 093 876
Biuro

Koszalin

ul. Zacisze 42
tel. 791 093 876
Oferujemy

Noclegi Sarbinowo

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Profesjonalny marketing - smforce.

Scroll to top